www.sporen-met-rob.nl

Dia's van de Deutsche Reichsbahn uit de DDR tijd.  Deel 2

In 1991, tijdens mijn laatste bezoek aan het oosten van Duitsland (voormalige DDR) ontving ik een serie dia's uit de verzameling van Siegfried Harz. Of deze opnamen allemaal door hem gemaakt waren weet ik niet zeker, wél dat de kwaliteit zeer matig was. In de afgelopen tijd heb ik een poging gedaan de vele unieke opnamen uit de jaren tussen 1973 en 1982 van de Deutsche Reichsbahn toonbaar te maken. Dat is gedeeltelijk gelukt. Tóch wil ik ze op mijn site plaatsen gezien de vaak bijzondere foto's.

Siegfried Harz was één van de seinhuiswachters van het seinhuis Js in Jena Saalbahnhof.

Foto: Verzameling Siegfried Harz. De kolengestokte 01 1512-1 is zojuist gestopt in Jena Saalbahnhof met de D 504 naar Berlijn.  Opname in februari 1981.

Foto: Verzameling Siegfried Harz. Vertrek van de oudbouw 01 2204-4 uit de halteplaats van Jena Zwätzen. Dit station ligt in het noorden van Jena, de trein vertrekt richting Jena Sbf. Opname in mei 1980.

Foto: Verzameling Siegfried Harz. De 95 0044-8 tijdens een stop in het station van Lichte Ost. De loc wordt hier voorzien van water, het personeel wacht rustig tot dit gebeurt is. Opname in 1979.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foto: Verzameling Siegfried Harz. Een begroeting in het Bahnhof Jena - West van de 01 0521-3 met de P 5033 van Oberweimar naar Göschwitz.  Opname Mei 1980.

Foto: Verzameling Siegfried Harz. De 44 0231-9 wacht in het station van Camburg om een goederentrein naar Saalfeld over te nemen. Opname in 1980.

Foto: Verzameling Siegfried Harz. De 01 0531-2 met de P 3025 van Leipzig Hbf naar Bf. Saalfeld bij aankomst in het station van Unterwellenborn. Opname zomer 1980.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foto: Verzameling Siegfried Harz.  De 03 2176-0 vertrekt in mei 1978 met de D 505, Berlijn - Saalfeld, uit het station van Jena Saalbahnhof. Foto genomen vanuit het seinhuis Js. 

Foto: Verzameling Siegfried Harz. Deze foto werd gemaakt van de 01 0521-3 op de draaischijf van Bw. Leipzig - West.  Opname ergens in 1980.

Foto: Verzameling Siegfried Harz. De 95 0027-3 kort na aankomst in Bf. Lauscha op zijn weg naar eindstation Sonneberg. De foto werd gemaakt in 1980. Een bijzondere opname want het laat heel goed de sfeer van toen zien bij de Deutsche Reichsbahn. De machine bestaat nog steeds, is bedrijfsvaardig en is eigendom van DB museum Nürnberg. De stoomloc is uitgeleend aan de Arbeitsgemeinschaft Ruebelandbahn en bevind zich in Blankenburg (Harz).